Z Košíc do sveta Rádio Košice Datacomp.sk
NOVINKY

VŠETKY DETI, KTORÉ SI ZABEHLI KOŠICE RUNWAY RUN 2019, BUDÚ MAŤ NA BUDÚCI ROK ŠTARTOVNÉ ZADARMO
Pridal: Administrator, 30.04.2019

Ich odhodlanosť a radosť z behu "medzi kvapkami" fascinovala aj starších a skúsenejších bežcov, na trati vytvorili jedinečnú atmosféru, za ktorú im Rádio Košice ďakuje originálnym spôsobom.

Štvrtý ročník Košice Runway Run prilákal rekordný počet bežcov. Na štart sa ich postavilo presne 1598, z toho 143 detí. Aj napriek dažďu, ktorý posunul štart o pár minút skôr, si bežci netradičnú trať užívali a do cieľa ich hnala dobrá kondička, rýchlejší športovci či samotné kvapky.

Najväčšiu radosť na trati prejavili najmenší bežci, ich odhodlanosť sa preto Rádio Košice a Letisko Košice rozhodli originálne oceniť. "To počasie nebolo ukážkové, ale keď som sa pozrel na tie deti, ako sa tešia, ako si to užívajú, musím priznať, že nás všetkých fascinovala ich odhodlanosť a radosť, ktorou určite pozitívne prispeli k tej dobrej nálade a atmosfére, ktorá na trati vládla. Preto sme sa rozhodli, že všetky deti, ktoré prišli na 4. ročník Košice Runway Run a zabehali si s nami, majú na budúci rok štartovné zdarma," uviedol hlavný organizátor podujatia Marek Petráš z Rádia Košice. Malí bežci si zabehli jeden okruh - 5K. Na trati však neboli osamelí, zaujímavosťou štvrtého ročníka je fakt, že čoraz obľúbenejšia je práve päťkilometrová trať, vybralo si ju o tretinu viac bežcov než 10k. Najmladším bežcom bol Martin Ferencz z Košíc.

Športovcov už tradične do cieľa hnala dobrá hudba, na trati povzbudzovali BUBONZ, osvetlená dráha mala svoje čaro aj vďaka novým efektom. Aj napriek dažďu možno povedať, že nálada na trati bola fantastická, a to vďaka bežcom. "Chceli by sme sa ešte raz veľmi pekne poďakovať, a to všetkým, ktorí prišli, či už zabehať si, alebo povzbudzovať. To počasie mohlo mnohých odradiť, ale nestalo sa tak. Bežci ostali verní Košice Runway Run a my si to veľmi vážime a ďakujeme," uzavrel Petráš.

Košice Runway Run sa stáva z roka na rok obľúbenejším behom. V aktuálnom ročníku prilákal bežcov z celého Slovenska i zo zahraničia. Piaty ročník behu po dráhe Letiska Košice na ktorý budú mať účastníci štvrtého ročníka v kategórii do 15 rokov vstup zadarmo, bude 25. apríla 2020 na košickom letisku. Všetkých bežcov však Rádio Košice pozýva aj 6. septembra 2019 na Košice Night Run 2019.

» FOTOGALÉRIA I. - na webe tvkosice.sk
» FOTOGALÉRIA II. - na webe tvkosice.sk
» VIDEOREPORTÁŽ - na webe tvkosice.sk
» ČLÁNOK - na webe kosiceonline.sk
» VÝSLEDKY - na webe časomiery
---------