Z Košíc do sveta Rádio Košice Datacomp.sk
NOVINKY

AUDIO: NÁVRAT K 5. ROČNÍKU KOŠICE RUNWAY RUN
Pridal: Administrator, 30.04.2024

Veľkolepé znovuzrodenie jedinečného behu Košice Runway Run. Takto by sme mohli opísať sobotný večer, keď sme sa spoločne s vami stretli na medzinárodnom letisku v Košiciach. Každý bežec sa postavil na štartovú čiaru na košickom letisku s nejakým cieľom. Kým niekto si chcel len zažiť tú pravú a neopakovateľnú atmosféru Košice Runway Run, iný prišiel prekonať seba samého alebo urobiť niečo pre svoje zdravie.

K 5. ročníku Košice Runway Run sme sa vrátili aj vo vysielaní Rádia Košice.PIATY ROČNÍK KOŠICE RUNWAY RUN JE ZA NAMI, ĎAKUJEME!
Pridal: Administrator, 29.04.2024

Na štart piateho ročníka Košice Runway Run sa v sobotu postavilo 1270 bežcov. Športovcov už tradične sprevádzala hudba, ohňové efekty, dokonca aj nový maskot sokolík LETKO, ktorý odovzdával medaily, dídžeji i kapela BUBONZ, ktorej bubnovanie doslova burcovalo k lepším výkonom.

Profesionálne označená trať a hlavne milovníci športu a dobrej nálady si piaty ročník užili so všetkým, čo k tomu patrí – aj dobrým počasím. Bežcov radi privítame už 6. septembra 2024 na Košice Night Run a tešiť sa určite môžete aj na šiesty ročník Košice Runway Run na budúci rok.

KOŠICE RUNWAY RUN 2024 - SÚVISIACE ODKAZY:

ČLÁNOK: Veľkolepé znovuzrodenie jedinečného behu Košice Runway Run
VIDEOREPORTÁŽ: VIDEO: Do metropoly východu sa vrátil Košice Runway Run
FOTOGALÉRIA: FOTO: Aký bol piaty ročník Košice Runway Run?
FOTOGALÉRIA II.: FOTO: Košice Runway Run 2024 v obrazoch
VÝSLEDKY na webe časomiery: Košice Runway Run 2024
FOTOGALÉRIA: AKÝ BOL PIATY ROČNÍK KOŠICE RUNWAY RUN?
Pridal: Administrator, 28.04.2024

Na piaty ročník Košice Runway Run sa celkovo prihlásilo 1401 bežcov, na štart sa ich napokon postavilo 1270. Najviac športovcov pochádzalo zo Slovenska, no cestu do metopoly východu merali tiež z Rakúska, Čiech, Nemecka, Írska, Anglicka, Mexika, Maďarska, Nórska, Španielska aj Ukrajiny. Z východniarov dominovali Košice a ich okolie, ale aj Spiš, Michalovce, Prešov či Rožňava. Na štarte sa však stretli aj Liptáci, Bratislavčania či Banskobystričania.

Aj keď to na začiatku týždňa vyzeralo kadejako, predpovede dobrého počasia cez víkend sa potvrdili. Podmienky na beh boli ideálne.VIDEOREPORTÁŽ: DO METROPOLY VÝCHODU SA VRÁTIL KOŠICE RUNWAY RUN
Pridal: Administrator, 28.04.2024

Skvelé počasie, úžasná atmosféra a najmä chuť zabehať si na letiskovej dráhe. Košice Runway Run sa po piatich rokoch vrátil do metropoly východu a nemohol si priať lepšie podmienky ako tie, ktoré ho sprevádzali.

Počet prihlásených presiahol 1400 a toto jedinečné podujatie si napokon odbehlo 1270 bežcov, ktorí si vybrali už tradične z 5 alebo 10 kilometrovej trate. Piaty ročník tak spoznal svojich víťazov.VEĽKOLEPÉ ZNOVUZRODENIE JEDINEČNÉHO BEHU KOŠICE RUNWAY RUN
Pridal: Administrator, 28.04.2024

Bežci svojou energiou a tričkami rozžiarili pristávaciu dráhu košického letiska tak, ako to dokážu len na Košice Runway Run. Obľúbené podujatie sa vrátilo v plnej sile.

Jediný a jedinečný, presne taký je Košice Runway Run, beh, aký by ste široko ďaleko hľadali márne. Zabehať si po dráhe letiska sa dá len v Košiciach. Sobotňajšia noc (27.4.) patrila bežcom – amatérskym aj profesionálnym. Piaty ročník prestížneho behu dostal na vzletovú dráhu fanúšikov behu aj lietania. Nepotrebovali letenky, ale štartové čísla. V pološere si užili 5 či 10-kilometrovú dráhu, každý podľa toho, na čo sa cítil.SLEDUJTE PRIEBEŽNÉ VÝSLEDKY KOŠICE RUNWAY RUN ONLINE
Pridal: Administrator, 27.04.2024

Registrácia aj prezentácia bežcov bola dnes krátko po 16-tej uzavretá.

Stretneme sa na košickom letisku, kde už o 19.30 odštartuje 5. ročník Košice Runway Run.

Sledujte priebežné výsledky na oficiálnej stránke časomiery.

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE PRED ŠTARTOM (doprava, parkovanie, program)
Pridal: Administrator, 26.04.2024

Už zajtra (27.4.) sa stretneme na košickom letisku, aby sme sa bez letenky, no s registračným číslom dostali na miesta, ktoré bežne vidíme len cez okno lietadla či z diaľky.

Vzletovú a pristávaciu dráhu letiska Košice obsadia noční bežci, ktorí sa postavia na štart Košice Runway Run už o 19.30 hod. Za šera, hudby v podaní Rádia Košice, svetiel a nenahraditeľnej atmosféry ktorou je komunita bežcov známa, sa rozbehnú po svojom okruhu. Vybrať si môžu z 5 alebo 10 kilometrovej trate. „Počasie zatiaľ vyzerá veľmi dobre, bude teplejšie, bez zrážok, nehrozí mráz ani zima,“ uviedla Jana Čerbová z SHMÚ.

KOŠICE RUNWAY RUN SI ZABEHNÚ AJ ATLÉTKY POPOVIČOVÉ
Pridal: Administrator, 26.04.2024

Viviana a Loriana, všestranné mladé košické talenty, vynikajú v atletike aj triatlone. Teraz sa ukážu aj na piatom ročníku Košice Runway Run, ktorý uprednostnili pred majstrovstvami.

Obľúbený beh po dráhe košického letiska sa nezadržateľne blíži. Prihlásení bežci už netrpezlivo trénujú, nerozhodní ešte zvažujú registráciu. Isté však je, že sa na trať postavia aj sestry Loriana a Viviana Popovičové z košického klubu Creo Sport. Energické strely milujú šport, čo dokazujú aj ich výsledky.KOŠICE RUNWAY RUN 2024: ZAČÍNA SA PREZENTÁCIA BEŽCOV
Pridal: Administrator, 25.04.2024

Už v sobotu večer na košickom letisku štartuje piaty ročník Košice Runway Run, registrácia stále prebieha online na webe, alebo sa zaregistrovať môžete aj osobne počas prezentácie bežcov. Bežci si na prezentácii vyzdvihnú štartovací balíček, ktorého súčasťou je aj štartové číslo, technické tričko a originálna čelenka.

Tešíme sa na vás dnes (od 10.00 do 20.00), v piatok (od 9.00 do 20.00) alebo v sobotu (od 9.00 do 16.00) v OC Optima na Moldavskej ceste v Košiciach, v predajni EXIsport. Jediné čo na prezentáciu potrebujete je vaše registračné číslo a doklad totožnosti.Prezentáciu si vo vlastnom záujme nenechávajte na poslednú chvíľu. Ďalšie dôležité informácie nájdete v tejto sekcii.KOŠICE RUNWAY RUN 2024: KAŽDÝ BEŽEC ZÍSKA ORIGINÁLNU ČELENKU
Pridal: Administrator, 22.04.2024

Piaty ročník Košice Runway Run hlási viac ako tisícdvesto registrácií, na štart sa bežci postavia už túto sobotu. Každý zaregistrovaný bežec získava okrem technického trička a medaily, aj čelenku v originálnom dizajne.Navyše na registrovaných čaká aj špeciálna akcia. Pri zakúpení denného vstupu do NOVA SPA - premium spa & welness na Žriedlovej ulici v Košiciach, získate rovnaký vstup pre svojho partnera ZDARMA.

Košice sú jediným mestom na Slovensku, v ktorom si noční bežci môžu vďaka Rádiu Košice zabehať po dráhe letiska. Ak chcete netradičnú trať okúsiť aj vy, zaregistrujte sa a pridajte sa k nám v sobotu na košickom letisku. Registrácia stále prebieha, ale POZOR, počet miest je obmedzený.

KOŠICE RUNWAY RUN 2024: ZAREGISTRUJTE SA EŠTE DNES A UŠETRITE
Pridal: Administrator, 17.04.2024

Oslávte s nami 100 rokov lietania z metropoly východu a zabehnite si po vzletovej a pristávacej dráhe košického letiska. Vyberte si dĺžku trate podľa tvojich preferencií, registrujte sa ešte dnes a ušetrite.

Do štartu obľúbeného podujatia Košice Runway Run zostáva už len 10 dní. Pre 100 z vás, ktorí sa registrujú najneskôr do piatkovej polnoci sme si pripravili v spolupráci s Letiskom Košice mimoriadnu zľavu z aktuálnej výšky štartovného.

Náš CHECK IN sa pomaly zatvára, tak si registráciu nenechávajte na LAST MINUTE. Kapacita 5. ročníka Košice Runway Run je opäť obmedzená. Aktuálna výška štartovného je 30€, tí najrýchlejší si však môžu aj dnes uchmatnúť svoju "miestenku" na štarte za 25€.

Zažite beh na mieste, kde sa bežne nedá dostať. Zaregistrujte sa a užite si výnimočnú atmosféru.

KOŠICE RUNWAY RUN 2024: MEDAILA PRE KAŽDÉHO BEŽCA
Pridal: Administrator, 11.04.2024

Osvetlená trať pristávacej a vzletovej dráhy košického letiska sa pripravuje na stovky bežcov. Obľúbené podujatie KOŠICE RUNWAY RUN 2024 sa nezadržateľne blíži.27. apríl 2024 bude patriť športu, hudbe a verme, že i novým rekordom. Pre každého bežca je opäť pripravená účastnícka medaila. Po dobehnutí do cieľa ju získa každý jeden bežec, bez ohľadu na čas, trať a umiestnenie na výsledkovej listine.

Registrácia prebieha online, neváhajte a pridajte sa k stovkám registrovaných bežcov aj vy.KOŠICE RUNWAY RUN 2024: EVIDUJEME VIAC AKO 700 REGISTRÁCIÍ!
Pridal: Administrator, 10.04.2024

V poslednú aprílovú sobotu sa stovky bežcov postavia na košický runway, aby si ho užili z iného pohľadu, ako len pri bežnom nástupe do lietadla.

27. apríl 2024 je dátum, ktorý premení vzletovú a pristávaciu dráhu Letiska Košice na bežeckú trať, piaty ročník jedinečného behu je už "za dverami".

KOŠICE RUNWAY RUN eviduje už viac ako 700 registrácií, čím sa potvrdil stúpajúci záujem a jedinečnosť podujatia. 700. registrovaným sa stal Miroslav Gibas z Košíc.

Ak sa chcete pridať aj vy, registrujte sa ešte dnes - počet bežcov je limitovaný.KOŠICE RUNWAY RUN 2024: REFLEXNÉ FUNKČNÉ TRIČKO PRE KAŽDÉHO BEŽCA
Pridal: Administrator, 09.04.2024

Náš let na Košice Runway Run sa blíži, aktuálne sa nachádzame niekde vo fáze „balenia sa“ :-) Aj piaty ročník prináša bežecké tričko v originálnom dizajne s logom podujatia a v reflexnej farbe, vďaka ktorej sa budete cítiť bezpečne aj po zotmení.

Tričko na behanie s logom 5. ročníka získa každý zaregistrovaný bežec pri prezentácii, na štarte nie je povinné, no odporúčané. Funkčný materiál vás nebude obmedzovať v pohybe, priedušné vlákna vám počas behu či športovania zaručia správnu cirkuláciu vzduchu.

Na vzletovej dráhe vďaka originálnemu dizajnu trička vytvoríme svetelného hada, ktorého môžete byť súčasťou už 27. apríla 2024. Zaregistrujte sa ešte dnes, stále máte na výber 5 aj 10 kilometrov. Dĺžka trate nemá vplyv na tričko – automaticky ho získava každý zaregistrovaný bežec.

KYVADLOVÁ DOPRAVA A POSILNENIE MHD POČAS PODUJATIA

Aj keď sa na dráhu letiska Košice dostanú kvôli bezpečnosti len zaregistrovaní bežci, organizátori sú pripravení aj na nápor fanúšikov, ktorí prídu povzbudzovať pred odletovú halu. Pred začiatkom podujatia, počas a následne aj po ukončení bude preto k dispozícii posilnená MHD doprava (Linka číslo 23 Staničné námestie – Letisko).

Účastníci behu – motoristi - môžu využívať vyznačené bezplatné parkoviská pri letisku, rovnako odporúčame parkovisko pri OC Optima, odkiaľ bude na letisko zabezpečená bezplatná kyvadlová doprava.

-----------------------


KOŠICE RUNWAY RUN 2024: NOČNÍ BEŽCI SA VRÁTIA NA KOŠICKÉ LETISKO
Pridal: Administrator, 27.02.2024

Jedinečný beh po vzletovej a pristávacej dráhe letiska Košice si môžete užiť aj vy, registrácia je dnešným dňom oficiálne otvorená.

Piaty ročník Košice Runway Run dostane športovcov na miesta, ktoré nám nie sú bežne prístupné, nanajvýš spoza okienka lietadla. To všetko za zvuku energickej hudby, špeciálneho osvetlenia a atmosféry, ktorú dokážu vytvoriť len bežci. Tí sa na štart postavia už 27. apríla 2024 o 20.00 hod. Aj teraz budú mať možnosť vybrať si z 5 alebo 10 kilometrovej trate.

"Sme nesmierne radi, že môžeme pre fanúšikov športu opäť otvoriť brány letiska, aby si užili beh, ktorý na Slovensku nemá obdoby. Je jediný a jedinečný, čo určite potvrdia aj tí, ktorí ho už s nami zažili. Pozývame úplne všetkých, či už si chcú urobiť osobný rekord alebo len zabehať tam, kde sa bežne nedostanú,“ uviedol hlavný organizátor podujatia Marek Petráš z Rádia Košice.

Letisko Košice si v roku 2024 pripomína aj 100 rokov lietania z metropoly východu, ideálna možnosť ako to osláviť je aj "zalietať si po ranveji" koncom apríla: „Sme mimoriadne nadšení z toho, že sa na našu vzletovú a pristávaciu dráhu po dlhej pauze vráti obľúbené podujatie Košice Runway Run! Veľmi sa tešíme na spoluprácu so skúseným tímom Rádia Košice a na všetkých bežcov, ktorí k nám zavítajú už o dva mesiace," prezradil Thomas Dworschak, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice.

Tak čo, pridáte sa k nám? Zaregistrujte sa ešte dnes na www.runwayrun.sk a zabezpečte si tak miesto. Počet bežcov bude opäť limitovaný.

-----------------------


KOŠICE RUNWAY RUN 2024: PRÍPRAVY SÚ V PLNOM PRÚDE
Pridal: Administrator, 22.01.2024

Pre všetkých fanúšikov behu a športu máme dobré správy! Košice Runway Run sa vracia a prípravy na piaty ročník sú v plnom prúde.

Na dráhe košického letiska sa stretneme 27. apríla 2024, viac informácií prinesieme už čoskoro, sledujte nás a počúvajte Rádio Košice.

Veríme, že si s nami piaty ročník užijete.