Z Košíc do sveta Rádio Košice Datacomp.sk
NOVINKY

PO DRÁHE KOŠICKÉHO LETISKA BUDÚ PO ROKU OPÄŤ LIETAŤ BEŽCI
Pridal: Administrator, 18.03.2019

Košice Runway Run je ideálnou kombináciou športu, zábavy a trasy, akú by sme v iných častiach Slovenska nenašli. Z prvenstva, aké prislúcha práve Košiciam, sa tak pomaly stáva tradícia, ktorej súčasťou by ste mali byť aj vy. Na výber pritom máte aj dlžku trate, každý bežec má šancu rozhodnúť sa na základe vlastných schopností.

Na runway Letiska Košice sa bežci postavia už 27.04.2019 večer. Minulý rok si netradičnú trať pristávacej a vzletovej dráhy užívali stovky bežcov, aj v tomto ročníku bude atraktívny i program pred terminálom letiska pre všetkých fanúšikov, ktorí sa na vzletovú dráhu vzhľadom na bezpečnosť nedostanú. Vstup majú len zaregistrovaní bežci.

Prvých 500 zaregistrovaných
Minulý rok sa na Košice Runway Run prihlásilo takmer 1600 športovcov. Aktuálne počet registrácii stúpa každým dňom, päťstým bežcom v poradí sa stal Ivan Leško z Vyšnej Myšle. Pripomeňme, že dĺžku trate si aj teraz môžu fanúšikovia behu vybrať pri registrácii, a to 5 alebo 10km. Beh opäť okorení efektné fixné aj mobilné osvetlenie dráhy.

Ani v tomto roku sa nemení štartovné, jeho výška záleží od dátumu pripísania platby (17,- € alebo 20,- €). Kategória do 15 rokov má nemenný poplatok 10,-€. Počet bežcov je aj v druhom ročníku limitovaný, preto sa zaregistrujte čím skôr.

---------